CESTA HRDINY

Seminář na téma životního poslání

4.-7. 7. 2018, Skalka u Doks

začátek 4.7. ve 13:00 / 5.-6. 7. je státní svátek

Chcete poznat čtyři základní talenty,
se kterými jste přišli na svět?

 

Jasně je vnímat a plně projevovat ve svém životě?

 

Vědomě tvořit a prožívat naplnění,
které z toho plyne?

Fotografie ze semináře v loňském roce

Proč se zúčastnit semináře?

 • Máte někdy pocit, že nežijete svůj potenciál naplno?
  Cítíte, že to nejlepší na vás teprve čeká? Že máte prostor pro větší realizaci, větší rozlet? Ať už se vám daří jakkoliv, chcete dostat ze života víc? Na semináři se budete dotýkat své autenticity a schopnosti otevřít se sobě i druhým.
 • Chcete být více přítomní sobě i svému životu?
  Důležitější, než co se nám děje, je do jaké míry jsme tomu přítomni a jak se k tomu díky naší přítomnosti vztahujeme. V jakém duchu děláme to, co děláme. Jaké jsou naše vztahy s druhými i se sebou. Seminář vás posílí ve schopnosti zažívat více přítomnosti ve vašem životě.
 • Chcete své talenty plně projevit?
  Chcete podpořit vaši tvořivost? Chcete se více realizovat a živit tím, co vás hluboce naplňuje? Nebo to již děláte, ale cítíte, že to může jít lépe? Vědomé projevení vašich talentů je hluboce naplňující. V neposlední řadě i způsob, jak si vydělávat tím, co vás opravdu vzrušuje a baví.
 • Chcete naplňovat své životní poslání?
  Životní poslání vám možná přijde jako příliš velké téma na to, abychom jej mohli uchopit a pojmenovat. Díky semináři budete mít jasnou představu o tom, co to pro vás konkrétně znamená. Ne proto, že vám to někdo nadiktuje - sami se dopracujete ke konkrétnímu uchopení toho, co to je. Uvidíte, že to vždy bylo a je součástí a ústředním tématem vašeho života.

Pokud jste si odpověděli ANO alespoň v jednom bodě, čtete dál

MŮJ PŘÍBĚH

Výše uvedená témata byla a jsou aktuální v mém vlastním životě. Proto mě tato práce tolik přitahuje a proto se věnuji Human designu. A především jsou důvodem, proč vedu tento seminář.

Jakub Střítezský

Váš průvodce / lektor semináře

Od mládí mě zajímaly témata jako meditace, lucidní snění, psychologie… V 17 letech jsem jel do Prahy na holotropního dýchání. Četl jsem knihy od Grofa, Castanedy, Osha a další. Pracoval jsem postupně jako marketingový manažer, organizátor akcí, barman (v Londýně), rok jsem strávil v Indii a tři roky jsem učil angličtinu v mateřské školce na Taiwanu.

Hledal jsem způsoby, jak plně projevit svojí životní sílu a stále přitom narážel na neviditelné překážky uvnitř sebe sama. Cítil jsem, že od života můžu chtít víc, aniž bych věděl, co a jak toho dosáhnout. Hledání mě dovedlo k Tai-chi, meditaci, konstelacím, terapiím, NLP a dalším technikám. Vše mi nějak pomohlo, ale nic z toho nepřineslo skutečně to, co jsem hledal.

Při prvním pohledu na svoji Human design mapu jsem věděl, že se potřebuji dozvědět víc. Začal jsem Human design studovat a postupně žasnul na tím, jak hluboký tento systém je. V roce 2008 jsem jej přinesl a jako první začal šířit v ČR i SR.

0
Let profesionálních zkušeností
0
Seminářů a online kurzů
0
Účastníků
0
Osobních konzultací

Baví mě zkoumat nové cesty a způsoby toho, jak překonat vlastní podmíněnosti a proměnit stíny ve zdroj osobní síly. Celou dobu mé Human design praxe zkoumám, jak lze informace o našem designu prakticky přenést do života. Jak udělat z teorie praxi, jak můžu sobě i druhým pomoct zakotvit je a skutečně žít. Odpovědí na tuto otázku jsou prožitkové semináře, ve kterých využívám informace z mapy účastníků v kombinaci s tvůrčími technikami.

V těchto seminářích využívám vše, co jsem se naučil na mnoha různých místech a co pomáhá vytvořit transformativní prostředí. Seminář Cesta hrdiny je z nich nejsilnější. Loňský běh (fotky níže) byl pro všechny zúčastněné transformativní zážitek, který působil ještě dlouho poté (zpětná vazba níže).

Co vás čeká na semináři

Seminární sál je otevřený do zahrady, kam se účastníci rádi přemisťují na sdílení

Na semináři budete postupně zkoumat čtyři hlavní talenty, se kterými jste přišli na svět. Talenty, které dohromady vypráví příběh vašeho životního poslání. Jsou vám důvěrně známé, díky vaší práci je však začnete jasně vnímat a více projevovat.

Tato témata jsou znázorněna v mapě Human designu. Představují záměr, se kterým jste přišli na svět a to, co vám jej umožní zhmotnit. (O Human designu se více dočtete zde. K účasti na semináři však žádné znalosti o Human designu nepotřebujete - hlavním zdrojem informací budete vy sami a váš život.)

ŽIVOTNÍ POSLÁNÍ

Budete zkoumat čtyři hlavní dary, se kterými jste přišli na svět.

SDÍLENÍ V MALÝCH SKUPINKÁCH

Budete mít prostor otevřít se a sdílet své prožitky v bezpečném prostředí.

TVŮRČÍ PSANÍ

Pomůže vám v tom technika asociativního psaní, díky které promlouvá naše vnitřní moudrost.

PROPOJOVÁNÍ HEMISFÉR

Naučíte se cvičení, které harmonizuje mysl, posiluje tvořivost a zlepšuje zdraví.

AKTIVITY A HRY

Vyzkoušíte věci, které jste možná nikdy nedělali. Zahrajete si hry, které vás pobaví a uvolní.

LETNÍ PŘÍRODA

Strávíte čas v krásné přírodě mezi loukami a lesy, s možností koupání v jezeře.

Jste otevření možnosti, že jste mnohem tvořivější, než si myslíte?

Náplň semináře podrobněji

Dostanete podklady s podrobným popisem čtyř talentů, které tvoří základní osnovu vašeho života. Jsou to aktivace Slunce a Země ve vaší mapě. Tento popis poslouží jako odrazový můstek do vašeho vlastního procesu.

Pomocí tvůrčích technik získáte vaše vlastní, velmi cenné pochopení těchto darů. Díky své práci si s nimi vybudujete vědomý vztah. To vám umožní vnímat jich přítomnost ve vašem životě, více je projevovat a vědomě tak naplňovat vaše životní poslání.

Tyto vědomosti budou dále doplněné uceleným popisem vašeho vnitřního nastavení (Písemný rozbor), který účastníci dostanou jako bonus.

foto z loňského semináře na Skalce

Letní příroda

Seminář se koná v krásném prostředí centra Skalka u Doks (viz foto z předchozích akcí). To se nachází mezi loukami a lesy poblíž Máchova jezera. Během semináře budete mít dostatek času na pobyt v přírodě. Pauzu na oběd uděláme dostatečně dlouhou na to, že se budeme moci jet vykoupat do nedalekého Břehyňského rybníka (12 min autem), který je velmi čistý a téměř bez lidí. Seminární sál má část stěny prosklenou, která se dá otevírat a umožňuje vstup do prostorné zahrady se stinnými stromy. Seminář tak může být i parádní letní dovolená 🙂

foto z předchozího semináře na Skalce

Budeme používat techniku asociativního psaní (tzv. psaní divoké mysli) a další aktivity, které podpoří váš proces: "meditační" cvičení na propojování mozkových hemisfér, hry a relaxaci v leže za doprovodu "šamanských" rytmů atd.

Důležitou součástí a zároveň velkou podporou v celém procesu je sdílení ve skupinkách o čtyřech lidech. Prolínání logických, tvůrčích a prožitkovo-relaxačních částí tvoří vyvážený celek, což účastníci mnou vedených seminářů velmi oceňují. Nejvíce si však chválí skupinky, ve kterých běhěm semináře sdíleli svůj proces.

foto z předchozího semináře na Skalce

Několik organizačních informací

Začínáme ve středu 4.7. ve 13 hod společným obědem, přijíždět můžete již od 12 hod, kdy začíná registrace.

Vlastní program začíná ve 14:45, což je nejzazší možný termín příjezdu na seminář.

Končit budeme mezi 16-17 hod v sobotu 7.7.
Velmi doporučuji, abyste si nechali neděli volnou pro sebe, pro integraci.

Na Skalku jezdí přímý autobus z Prahy a budu též organizovat spolujízdu.

K účasti na semináři potřebujete znát svůj čas narození, alespoň přibližně.
Čas můžete i zpětně dohledat po přihlášení.

Strava je vegetariánská a opravdu velmi chutná (zvládnou bez problému i masožraví chlapi).

Bonus pro účastníky

Účastníci semináře dostanou zdarma Písemný rozbor svého designu (v hodnotě 1.400 Kč).

Rozbor obsahuje ucelený popis vašeho vnitřního nastavení, darů a talentů a ideálního způsobu rozhodování. Více se o Rozboru dozvíte zde.

(Pokud již Rozbor máte, vyhotovím jej pro někoho vám blízkého)

A KOLIK TATO VÝPRAVA STOJÍ?

Cena semináře: 4.800 Kč / 192 EUR
Celková cena včetně stravy a ubytování: 6.900 Kč / 276 EUR
(zahrnuje bonus v hodnotě 1.400 Kč:  Písemný rozbor vašeho designu)
Seminář je již zaplněný, jako náhradník se můžete přihlásit zde.

Zpětná vazba účastníků

Seminář byl neuvěřitelnou zkušeností v poznání sama sebe a svých darů a talentů. Otevřely se mi dveře naprosto nových možností jak žít i pracovat. Největším zážitkem bylo závěrečné ztvárnění „filmové postavy“ a následné kreslení obrázků. Celý tento proces byl velmi silně transformativní a byl to fantastický finálový skok do hlubin své osobnosti. Seminář byl pro mě nesmírně obohacující. Moc děkuji.

Petr Horáček

Byl jsi nám citlivým průvodcem a zároveň pevnou oporou. Inspirativní bylo pobývat ve společností účastníků a hledat s nimi odpovědi na otázky a tvořit. Vzpomínám na předchozí dny, na sezení pod stromem, pohledy do krajiny, chutné společné jídlo a sdílení ve volných chvílích. Celý program byl příjemně vyvážený a dostatečně naplněný. Cítím vděčnost k tobě, sobě i všem přítomným spolutvůrcům.

Ludmila Chroustová

Tvůj styl vedení, Jakube: klid, pohoda, pevnost. Střídání mentální a fyzické aktivity. Pozvání hostů - nebyla to tvá "vanmenšou". Raní aktivní meditace daly energii k celodenní práci. Plavání v rybníku bylo to super. Psaní divoké mysli - můj vnitřní divoch se probudil. A pak, že jsem si mohl některý svůj talent hned naplno vyzkoušet... A lidi. Rozmanitost a tolerance, přijetí, že každý je nějaký a klidně hodně jiný. Seminář hodnotím jako mistrovskou práci.

Michal Tiller

Více referencí a fotografií z loňského (2017) semináře naleznete zde

Hrdinové na konci cesty (foto z 2017)

Pro přihlášení a rezervaci vašeho místa na semináři
je nutné uhradit platbu za seminář (4.800 Kč), přičemž
2.200 Kč z celkové ceny tvoří nevratná záloha.