PRAVDA V NÁS

Online kurz + závěrečná živá akce

Pozitivní myšlení nestačí.
Nahlédněte realitě pod pokličku. 
Zjistěte, co řídí a motivuje vaše jednání.

Můžete se přihlásit kdykoliv a shlédnout lekce / webináře ze záznamu

Proč pro vás může být účast v kurzu hodnotná

 • Narážíte v životě na zbytečné překážky?
  Děje se nám to všem. Zbytečně se rozčílíme, nestihneme dorazit na dohodnuté setkání, zapomeneme něco nakoupit, nepochopíme se s partnerem… Prostě narážíme na překážky, které brání našemu plynutí. Stejně jako fyzická bolest, i tyto situace nám dávají zpětnou vazbu o tom, že je potřeba něco změnit. O tom, že nejsme dostatečně přítomní, že jsme mimo svůj střed, mimo sebe sama. Na kurzu budete budovat vědomý vztah se svým ideálním způsobem fungování, který vás vždy dostane do vašeho středu.
 • Chcete znát cestu nejmenšího odporu?
  Cesta nejmenšího odporu není snadné řešení bez námahy. Je to cesta, která je nejvíce v souladu s námi samotnými. Není vždy jen příjemná, ani snadná. Je však opravdu naše. Umožní nám věnovat plnou pozornost tomu, co je pro nás podstatné. Na kurzu se dozvíte, jak naslouchat vašemu „hlasu pravdy“, který ukazuje, kudy vede vaše cesta. Cesta, která vám umožní vaše talenty plně projevit.
 • Zajímá vás, jaké zákonitosti určují lidské chování?
  Chcete lépe rozumět sami sobě i druhým? Chápat, proč se v některých situacích chováte tak, jak se chováte? Proč ovlivňujete druhé určitým způsobem a jak toho pozitivně využít? Co můžete očekávat od druhých? Na kurzu se dozvíte základní zákonitosti, které řídí a určují naše chování. Zákonitosti, které se vyplácí respektovat, a které můžete úspěšně využívat v každodenním životě.
 • Chcete efektivněji komunikovat s druhými?
  Stojíte o to, mluvit s blízkými (partnerem, kamarádkou, dítětem, kolegou atd.) respektujícím způsobem? Opravdu si naslouchat? Na kurzu se dozvíte několik jednoduchých tipů, které mohou výrazně zlepšit vaše komunikační schopnosti.
 • Chcete zlepšit vaše vztahy?
  Vztahové výzvy se nevyřeší jen v rámci vztahu. Práce na vztahu vždy začíná a končí především prací na sobě. V kurzu dostanete podporu v novém způsobu fungování, která vám dodá sílu být více sami sebou. Díky správnému přístupu, který vychází z vašeho vnitřního nastavení, můžete výrazně prohloubit vzájemné porozumění. To vede ke zlepšení všech vašich vztahů.

Pokud jste si odpověděli ANO alespoň v jednom bodě, čtete dál

MŮJ PŘÍBĚH

Všechna témata zmíněná výše znám dobře z vlastního života a stále jsou pro mě do té či oné míry aktuální. Jsou také důvodem, proč se věnuji Human designu a proč vedu tento kurz.

Jakub Střítezský

Váš průvodce / lektor kurzu

Již od mládí mě zajímaly témata jako meditace, lucidní snění, psychologie… V 17 letech (1993) jsem se sebral a jel do Prahy na víkendový kurz holotropního dýchání. Četl jsem knihy od Stanislava Grofa, Carlose Castanedy, Tolkiena, Osha a další. Hledal jsem způsoby, jak plně projevit svojí životní sílu. A přesto pořád narážel na neviditelné bariéry uvnitř sebe sama.

Pořád jsem cítil, že od života můžu chtít něco víc, aniž bych věděl, co a jak toho dosáhnout. Hledání mě dovedlo k Tai-chi, meditaci, Cestě (Brandon Bays), konstelacím, terapiím, NLP a dalším technikám. Vše mi nějak pomohlo, ale nic nepřineslo skutečně to, co jsme hledal.

Pamatuju si, jak jsem pro sebe pojmenoval, že chci najít něco, co mi pomůže dobře zakotvit v každodenním životě. A rok nato jsem potkal Human design. Při prvním pohledu na svoji mapu jsem věděl, že se musím dozvědět víc. Hned jsem začal HD studovat a postupně žasnul na tím, jak hluboký a pravdivý tento systém je. Jak vede k jedinečnosti každého člověka, ukazuje způsob fungování a přitom nikomu neurčuje, co má dělat - naopak vede k citlivosti vůči našemu vlastnímu hlasu pravdy.

Mapa Human designu s energetickými centry.
Každé centrum je branou do nějaké životní oblasti
Naše mapa ukazuje, jak se v těchto oblastech projevujeme.

Již po půl roce jsem věděl, že se chci HD věnovat profesionálně, a to také od roku 2008 dělám. Human designu je užitečný nástroj pro ty, kdo chtějí naplnit svůj potenciál. Kurz "Pravda v nás" vedu již devět let, od roku 2015 také v angličtině. Za tu dobu jsem kurzem provedl přes 400 účastníků. Někteří z nich jsou nyní již také HD profesionálové. (Zpětná vazba účastníků viz níže.)

Díky svým zkušenostem a přístupu vás v kurzu podpořím ve schopnosti žít váš design v každodenním životě, svobodněji tvořit a naplňovat vaše životní poslání. Je to příležitost vzdát se fantazií o tom, jak by měl život vypadat, a žít život, který je opravdu váš.

Váš průvodce / lektor kurzu

Obsah kurzu

Human design

Seznámíte se s mapou Human designu, co znázorňuje a jak toho lze v životě využít.

Hlas pravdy

Poznáte, jak můžete naslouchat své vrozené moudrosti a nechat se jí vést.

Čtyři typy

Dozvíte se o čtyřech energetických typech lidí a jejich ideálním způsobu fungování (včetně svého).

Devět center

Dozvíte se, s jakou životní oblastí každé centrum souvisí a jak se u projevuje u vás i u druhých.

Otevřenost

Dozvíte se, jak změnit prožitek bílých míst v mapě z problémů a překážek do životní moudrosti.

Sdílení

Budete mít prostor pokládat otázky a sdílet své zkušenosti s dalšími účastníky.

Každodenní život

To vás podpoří ve schopnosti žít svůj design v každodenním životě a být sám/sama sebou.

CO VŠE V KURZU ZÍSKÁTE?

 • Přístup do členské sekce webu (po dobu 5 let) s následujícím obsahem:
 • Úvod do Human designu, co je v mapě vidět, kde jsou znázorněné naše talenty, kde se nachází možné podmíněnosti atd. (video / mp3, cca 100 min)
 • Úvod do tématu 4 energetických typů (cca 45 min) + podrobný popis Manifestujícího / Generujícího / Projektujícího / Reflektujícího typu (video / mp3, 4 x cca 60 min, celkem 4 hod)
 • Úvod do tématu devíti energetických center (40 min) + podrobný popis každého centra v mapě, s jakými oblastmi našeho života souvisí a jak se v nich projevujeme (video / mp3, 9 x cca 10 min, celkem 90 min)
 • Úvod do tématu rozhodování - tzv. Autorita (25 min) + popis jednotlivých autorit / způsobů rozhodování (video / mp3, celkem cca 65 min – z toho 30 min na téma Emocionální autority)
 • 5x webinář – sdílení a diskuze o zpřístupněných lekcích, kde budeme daná témata probírat na konkrétních mapách účastníků (úterky od 19:00, délka do 90 min)
 • Celodenní živá akce v Praze na závěr kurzu
 • Studijní materiály ke stažení: stručné popisy všech bran a kanálů v mapě HD, popisy všech profilů, vizuály/prezentace z jednotlivých lekcí ke stažení, mp3 záznamy všech lekcí
 • Přístup do uzavřené FB skupiny pro studenty Human design kurzů
 • A navíc slevu 30 % na Písemný rozbor vašeho designu (pokud již máte, můžete slevu použít na rozbor pro někoho vám blízkého)

Vybrané ilustrace z kurzu

Zpětná vazba účastníků

Co o kurzu Pravda v nás napsali účastníci předchozích běhů

Seznámení s Human designem bylo jako by se na mé cestě objevila vstupní brána k mnohem hlubšímu poznání. K průchodu branou mi však tehdy něco chybělo ... Kurz, který jsi vedl, byl jako klíč, který mi tuto bránu odemkl a já mohla vstoupit dovnitř. Navíc mám všechny podklady u sebe, vše je natočené a mohu si cokoli znovu poslechnout a dohledat. Jak říkáš, i když člověk sleduje po několikáté, vždy je tam něco nového k objevení a pochopení. Velmi podpůrný je tvůj přístup k lidem... dáváš najevo, že žádná otázka není nevhodná a to je velmi cenné. Zároveň si ale umíš uhlídat prostor a čas a to vše s hravou lehkostí. Děkuji Ti.

Marta Kotrbáčková

Kurz doopravdy poodhalí pravdu v každém z nás. Po kouskách a v kruhu lidí, kteří „jedou na stejné vlně“, chtějí se někam v sobě posunout, porozumět sobě i druhým. Koncept je úžasný, plný času na vstřebání informací, plný prostoru ke sdílení vlastních myšlenek, dojmů, prožitků i pocitů. Kruh stejně naladěných lidí odkrývá hlubiny, které by člověk sám odhaloval jen stěží. Vše je srozumitelně vysvětleno formou, kterou člověk nakonec začne používat sám v sobě. Posune se hlouběji pod povrch podmíněností, naučených zvyklostí a tlaků okolí, rodiny i společnosti. Může se na to vše podívat z jiné perspektivy. Nikdo není nucen se ničeho účastnit, ale aktivní účast je obohacující. Každý má prostor se vyjádřit a člověk se často zaslechne říkat věci, které by nečekal.

Lenka Zemanová

Kurz byl pro mě velice přínosný, prohloubil mé vědění o tom, kdo jsem, jak se mám rozhodovat, a také mi umožnil pocítit hlubší spojení s Celkem. Teprve v tomto kurzu jsem si plně uvědomil své dary a talenty, a také začínám naciťovat své poslání tady na Zemi. Pomohlo mi to tedy i najít cestu v životě. Seminář mě zaujal natolik, že jsem se rozhodl, že budu ve vzdělávání v Human designu pokračovat. Děkuji.

Daniel Bartošík

Během kurzu jsem začala chápat o co v Human designu vlastně jde a tím i o co jde v mém životě. Při jednotlivých setkáních jsem přivítala Jakubův výklad z pohledu jeho široké praxe, takže se informace poskládaly do velmi živoucího návodu, jak tyto myšlenky uchopit. Těším se na další pokračování s Jakubem a na spolužáky, kteří chtějí něco dobrého udělat nejen pro sebe, ale i pro lidi kolem sebe. Opravdu srdečně děkuji.

Hana Lejčková

Kurz byl neuvěřitelně povzbuzující. Cítím se naplněná, pobavená a zároveň smířená s tím, kým jsem a co se mi děje. Tvá trpělivost, smysl pro humor a schopnost poradit si s otázkami vytváří uvolněnou atmosféru s pocitem bezpečí. Velmi si cením tvého přístupu k výuce a tvé schopnosti pomoci druhým v zapojení.

Rebecca Rose

Poslouchal jsem záznam z 1. workshopu a jsem velmi překvapen... a to velmi příjemně... Cítím z toho, že kurzy, které pořádáš, mi umožní růst tak, jak potřebuji... to jsem snad ještě nikdy nikde nezažil.. děkuji za tu svobodu, kterou učíš a žiješ... Jsem vděčný, že se věci daly do pohybu a že jsem u Tebe v kurzu ... Díky.

Jindřich Širůček

Kurz Pravda v nás učím také v angličtině (pod názvem Living Your Design).
Zpětné vazby v angličtině si můžete přečíst zde.

Jak kurz probíhá

 • Jednotlivé lekce kurzu se konají formou videí, které budou zpřístupněné postupně, každou středu od 14.3.
 • Na lekce navazují webináře v internetové třídě
 • Webináře se konají v úterý v 19 - 20:30 hod
 • Jsou příležitostí pro sdílení, otázky a odpovědi - budeme přitom pracovat s vaší mapou
 • Závěrečný živý seminář se koná v sobotu 21.4. (9:30-17:30h)
 • Všechny lekce a webináře můžete shlédnou ze záznamu
 • Do kurzu se můžete přihlásit kdykoliv
 • Pokud nemůžete přijít na závěrečnou živou akci, můžete se jí zúčastnit v dalším běhu na podzim

foto z celodenního setkání

foto z celodenního setkání

Termíny

DALŠÍ BĚH ZAČNE 1. TÝDEN V ŘÍJNU (OKTOBRI)

14.3.  zpřístupnění lekce č.1 (úvod do Human designu + otevřenost) 
20.3.  webinář - setkání účastníků online
21.3.   lekce č.2 (úvod do tématu typů + Manifestor + Generátor)
27.3.  webinář - setkání účastníků online
28.3.   lekce č.3 (Projektor + Reflektor)
3.4.    webinář - setkání účastníků online
4.4.     lekce č. 4 (úvod do tématu center + jednotlivá centra - 1. část)
10.4.  webinář - setkání účastníků online
11.4.   lekce č. 5 (jednotlivá centra - 2. část)
17.4.   webinář - setkání účastníků online
14.4.   lekce č. 6 (autority – způsoby rozhodování podle designu)
21.4.   závěrečný seminář - celodenní živá akce v Praze (sobota)

Díky kurzu získáte nejen hlubší pochopení vašeho vlastního designu, ale také ucelený přehled o ostatních typech a způsobech rozhodování (tzv. autorita). Dozvíte se, s jakou životní oblastní souvisí jednotlivá energetická centra a jak se projevují.

To vše vám umožní lépe rozumět svým blízkým (partnerům, dětem atd.), vnímat vzájemné odlišnosti a respektovat jedinečnost každého z nás. Respektování našeho nastavení mění problematická témata ve zdroj životní moudrosti a růstu.

Cena kurzu: 3.800 Kč / 150 €

Pro přihlášení prosím vyplňte následující údaje

Po odeslání budete přesměrováni na platební stránku.